Uçurum

Bugün, aslında midem o kadar dolu ki eve gelene kadar ağladım otobüste..

Cumartesi günü yarım gün çalışıyorum. Saat 17:10 civarıydı sanırım, durakta otobüs bekliyorum. Tam o anda neye daldığımı hatırlıyamıyorum şuan ama bir an önüme bakınca farkettim.

Yani yaklaşık olarak sanırım 65 yaşlarında bir teyze gördüm. ÇÖP karıştırıyor, baktım, bakamadım.. Karıştırdı baya elinde plastik bir kova vardı, çöpten çıkardıklarını kovaya koyuyordu. Sonra yanında bir el arabası vardı, el arabasının içinde ise,  içi pet şişe ve plastiklerle dolu iki tane  torba vardı.

Kadın, gözlerinin çevresi yaşadığı her yıl için eskimiş besbelli. Yüzü güneşten kavrulmuş, çenesi uzun gözleri, elmacık kemikleri apacık ortada olan yoksul bir kadın.. Üstünde ise siyah bir kazak altında da yine siyahtan biraz açık bir etek vardı üstünde. Ayakkabılardan bahsetmek istemiyorum(ayakkabı hassasiyetim var). Çöpte pek birşey olmamasına rağmen teyzem bayağı karıştırdı. Bir iki pet şişe çıkardı, sonra el arabasını sürüp uzaklaştı oradan.. O uzaklaştıkça ben kendimi tutamıyordum, gözyaşlarımı tutamıyordum, neden bu kadar duygusalım diye düşünürken aslında duygusal olmak değil de duygusuz olmamak gerekiyormuş, orada ki insanlar için bu çok normaldi halbuki..

Ölüm kaçınılmazdır onun için bu dünyaya ne bıraktığınız çok önemlidir bence. Bir insanın elinden tutamamak, yardım edememek çok acıttı canımı.. İnsanlar arasındaki ekonomik uçurum açıkçası beni kahr ediyor. Bu uçurum sonunda herkese eşitliği en ağır şekilde yaşatacaktır diye düşünüyorum. Sevgi, sevgi ve sevgi yalnızca bizi hakikate ulaştıracağına inanlardanım. Doğayı, insanı hayvanı ve evreni sev..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s